ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 21:07

TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü, kırsal turizme de destek verecek


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğü, 11. çağrı döneminde kırsal turizme de destek verecek.

11. çağrı ilanı için hazırlıklarını sürdüren TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü, kırsal turizm tedbiri kapsamında ilde otel ve pansiyon İşletmeciliği yapan girişimcilerle İl Koordinatörlüğü’nde bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Burada konuşan İl Koordinatörü Ahmet Işık, TKDK ve kurumun dağıtacağı hibe programları hakkında bilgilendirmede bulundu. Özellikle Manisa’nın IPARD hibe programında yer alan hibelerden azami ölçüde faydalanabilmesinin Manisa açısından önemini vurguladı. Manisa’nın özellikle kırsal turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu ama yeterli tesisleşmenin bulunmadığını dile getiren Işık, dağıtacakları hibelerle kırsal turizmi canlandırmayı planladıklarını söyledi.

Daha sonrasında kurum uzmanları tarafından kırsal turizm tedbiri kapsamında olgunlaşacak projeler hakkında detaylı sunum yapıldı. Özellikle bu tedbir kapsamında aşağıda belirtilen alanlarda yapılacak yatırımların destekleneceği belirtildi.

TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü tarafından Manisa’da ‘302-3 Kırsal Turizm’ tedbiri kapsamında yapılacak yatırımlara yüzde 50’ye kadar hibe destek ve 400 bin euroya kadar proje kabulü yapılacağı belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER