ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 20:41

Tirilye'de 'Faruk Çelik' ismi halk oyuyla 'Trilya' oldu

Tirilyede Faruk Çelik ismi halk oyuyla Trilya oldu

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye Mahallesi’nde, dönemin AK Partili yerel yönetimi tarafından ‘Faruk Çelik’ olarak verilen kültür merkezinin ismi, CHP’li belediye tarafından yapılan halk oylamasıyla ‘Trilya’ olarak değiştirildi.


Mudanya Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısında komisyona sevk edilen ve Haziran ayı meclisinde grupların tartışmasına yol açan Tirilye Mahallesi’ndeki Faruk Çelik Kültür Merkezi’nin isim değişikliği halka soruldu. Mahallede belediye hizmet binasının önünde kurulan sandıkta, 4 saat süren oylama sonucunda kültür merkezinin adı, mahallenin tarihi adı olan ‘Trilya’ olarak belirlendi.

Bin 406 seçmeden 473’ünün katıldığı oylamada, Trilya ismine 449 oy çıkarken, Şükrü Çavuş ismine 2, Kara Fatma ismine 1 oy çıktı. Oy pusulasında 1896 yılında Tirilye’nin belediye oluşunda ilk belediye başkanı olan Mehmet Ağa ismine oy çıkmazken, beşinci şık olarak boş bırakılan ‘diğer’ alanı ise 21 kişi isim önerilerinde bulundu. Sandıktan çıkan sonucun komisyon üyeleri tarafından Temmuz ayı belediye meclisinde gündeme getirilerek, mecliste karara bağlanacağı öğrenildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER