ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 16:01

Tıbbi atık sterilizasyon tesisi hizmete açıldı

Tıbbi atık sterilizasyon tesisi hizmete açıldı


Giresun Belediyesi tarafından 'Yap-İşlet-Devret' şeklinde yapılan tıbbi atık sterilizasyon tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Özel bir şirket tarafından Giresun Merkez Organize Sanayi Bölgesi'nde işletilecek olan tıbbi atık sterilizasyon tesisinde yaklaşık 10 kişi istihdam edilecek.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, tesisin daha çabuk, daha hijyenik bir ortamda çevresel olarak tıbbi atığın bertaraf edilmesinde önemli bir yeri olacağını söyledi. Aksu, “Bu tesisimizi belediye olarak ihale ettik. Alan firmamızda buraya dünyanın en iyi teknolojilerden birini getirdi. Giresun'da bu tür tesislerin açılması belediye başkanı olarak beni çok mutlu ediyor. Her şey ilimizde olsun, dışarıya gitmeyelim istiyorum. Tesisimiz, ilimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Giresun'un, son dönemde büyük bir atılım yaptığını söyleyen Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ise “Görele Katı Atık Bertaraf Tesisi'nden sonra bugün de tıbbi atık tesisimizin açılışını yapmış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Her iki tesisimiz de modern tesisler olarak hizmet verecekler. 'Yap-İşlet-Devret' modeli ile belediyemizin yapmış olduğu bu girişimi tebrik ediyorum. İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, tıbbi atık sterilizasyon tesisinin açılışı yapıldı. Ardından, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER