ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 18:09

THY'nin Isparta uçağına güllü karşılama


Uzun süredir şehirler arası seferlere kapalı olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda uçuşlar, THY’nin İstanbul-Isparta seferiyle yeniden başladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 13:25’te havalanan uçak, saat 14:50’de Süleyman Demirel Havalimanı’na indi. Aprona inen uçağa, Isparta Belediyesi’ne ait iki itfaiye aracından gül suyu sıkılırken, uçaktan inen 85 yolcunun üzerine gül yaprakları serpildi. Törene Isparta Valisi Memduh Oğuz, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıtürk, SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, AK Parti Isparta İl Başkanı Nuri Uzaktaş ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

Törende Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 80’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla pasta kesildi. THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat tarafından Isparta Valisi Memduh Oğuz ve Burdur Valisi Nurettin Yılmaz’a uçak maketi hediye edildi.

THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, açılış törenindeki kalabalığın Isparta hattının yoğun olacağının göstergesi olduğunu söyledi. Polat sözlerine şöyle devam ett: “ Isparta-İstanbul hattının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Burada ki kalabalıktan görüyorum ki bu hattın çok yoğun ve kalabalık geçeceğini düşünüyorum.”

Isparta Valisi Menduh Oğuz ise Isparta bölgesinin önemli bir eksikliğinin bu hattın açılmasıyla kapandığını söyledi. Oğuz sözlerini şöyle bitirdi: “ Bölgemizin çok önemli bir ihtiyacı bugün yeniden karşılanmış bulunuyor. İstanbul-Isparta hattında ki seferlerin düzenlenmesinden hepimiz memnuniyet duyuyoruz. Genel Müdürümüz sayın Temel Kotin bey ile yaptığımız bazı görüşmeleri nakletmek istiyorum. Şöyle söyledim Temel bey’e bizim bu seferlerle ilgili 2 talebimiz var bölge olarak. Seferler her gün olsun. Sefer saatleri tanzim edilsin. Eğer mümkünse uçaklar gece burada kalsın. Sabah gitsin. Akşamda İstanbul’da geç saatte dönsün. Sayın THY Genel Müdürümüz seferlerin her gün yapılacağını bize söz verdi.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER