ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 18:17

THY'den, iki yeni uçuş noktası

THYden, iki yeni uçuş noktası

Türk Hava Yolları, Kuzey Amerika uçuşlarına 3 Haziran'da başlayacağı Montreal seferleri ile bir yenisini daha ekleyecek.


Uzun uğraşlar sonunda ilk kez 11 Temmuz 2009'da Toronto uçuşları ile Kanada'ya gelen THY, Kuzey Amerika'nın doluluk oranı en yüksek uçuş noktalarından biri haline geldi.

Kanada'daki Türk nüfusun yaşadığı en kalabalık ikinci şehir olan Montreal için de bir süredir çalışmalar yürüten THY, Montreal'e haftada 3 gün salı, cuma ve pazar günleri uçacak. THY'nin Montreal seferlerine başlaması dolayısıyla Montreal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havaalanı'nda karşılama töreni düzenlenecek. THY'nin ilk Montreal seferi ile Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında bir heyetin de Kanada'ya geleceği belirtildi.

Toronto seferleri haftada 7 güne çıkacak

THY'nin Toronto'ya haftada 3 gün olarak başlayan seferleri ise aradan geçen sürede talebi karşılamaya yetmeyince 6 güne çıktı. Türk Hava Yolları yetkilileri, 1 Nisan 2014'ten beri haftada 6 güne çıkan Toronto uçuşlarının, 7 gün olması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. THY halen Toronto'ya cuma hariç haftanın 6 günü uçuyor. Hizmet kalitesi ile Türk yolculardan çok yabancıların tercihi haline gelen THY, yüzde 95'i geçen doluluk oranı ile bölgenin en yüksek kapasiteli uçuş noktalarından birisi olarak ifade ediliyor. Kanada Hava Yolları Air Canada ile ortak uçuşlar gerçekleştiren THY, uzun süre mali sorunlar yaşayan Kanadalı ortağına da nefes aldırdı. Air Canada, halen haftada 3 gün uçtuğu İstanbul seferlerini, yakaladığı doluluk oranı ile 4 Haziran'dan itibaren 7 güne çıkarma kararı aldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER