ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2014 Salı 23:42

THY uçakları geri döndü

THY uçakları geri döndü

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Tel-Aviv seferini yapan 2 uçağı, Ben Gurion Havalimanı’nın güvensiz olması nedeniyle geri döndü.


THY'ye ait ve İsrail seferi yapan 2 uçak, İsrail'deki havalimanının güvenli olmadığı gerekçesiyle geri dönüş yaptı. Türk Hava Yolları bu gelişmeden sonra açıklama yaptı. Açıklamada, "İsrail seferleri 24 saat durduruldu." dendi. Bazı havayolu firmaları da bugün İsrail seferlerini askıya aldığını açıklamıştı.

DEV ŞİRKETLER İSRAİL'E UÇUŞU DURDU

ABD'nin önde gelen havayolu şirketleri, güvenlik gerekçesiyle İsrail'e yapılan uçak seferlerini iptal etmeye başladı. Delta Havayolları, ikinci bir duyuruya kadar Tel Aviv'e olan uçak seferlerini durdurduklarını açıkladı. US Airways ve United Havayolları da Salı günü Tel Aviv'e yapılacak uçak seferlerini iptal etti.

DELTA, TÜM UÇUŞLARI İPTAL ETTİ

Delta, güvenlik gerekçeleriyle İsrail'e olan tüm uçuşlarını iptal etti. Delta Hava Yolları, Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı ile New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı arasındaki tüm uçuşları süresiz olarak askıya aldı. Delta Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada, Salı günü John F. Kennedy Havalimanı'ndan Tel Aviv'e gitmekte olan, içinde 273 ve 17 mürettebat bulunan DL468 sefer sayılı uçağın güvenlik gerekçesiyle Akdeniz üzerindeyken havada geri dönerek Paris- Charles Gaulle Havalimanı'na indiği bildirildi.

BİRÇOK FİRMA UÇUŞLARI ASKIYA ALDI

US Airways de US 796 sefer sayısıyla Los Angeles'tan havalanan uçak seferini bağlantı noktası olan Philadelphia'dan Tel Aviv için hareket etmeden önce iptal ettiğini açıkladı. Salı günü Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı yakınlarına roket isabet etmesinin ardından Tel Aviv'e seferini iptal eden havayolu şirketlerine United Havayolları da katıldı. United Havayolları, Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'ndan Tel Aviv'e yapılacak UAL 84 ve UAL 90 sayılı seferlerini iptal etti. İsrail seferlerini iptal eden havayolu şirketleri, ABD Federal Havacılık Dairesi ile yakın çalışma içinde olduklarını, yolcularının ve çalışanlarının güvenlikleri gereği sözkonusu uçak seferlerini iptal ettiklerini açıkladı.
ABD'nin önde gelen havayolu şirketlerinin İsrail uçuşlarını askıya almasından sonra, Avrupa ülkeleri havayolu şirketleri de güvenlik gerekçesiyle İsrail'e olan seferlerini durdurmaya başladı. Lufthansa, KLM ve Air France da İsrail'e yaptıkları uçak seferlerini askıya aldıklarını açıkladı.

ABD Federal Havacılık Dairesi, tüm Amerikan havayolu şirketlerine önümüzdeki 24 saat boyunca Tel Aviv'e uçuş yapmalarını yasakladığını bildirdi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER