ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2014 Perşembe 12:05

THY uçağı kuş sürüsüne girdi

THY uçağı kuş sürüsüne girdi

THY “Florya” adlı Airbus A321 tipi uçağı, bu sabah İstanbul’dan Düsseldorf’a gitmek için Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yaptı.


Türk Hava Yolları’nın (THY) “Florya” adlı Airbus A321 tipi uçağı, bu sabah İstanbul’dan Düsseldorf’a gitmek için Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yaptı.  Uçak kısa bir süre sonra büyük bir kuş sürüsü içine girince, pilot uçağı Atatürk Havalimanı’na indirdi.

THY’nin yeni versiyon A321 tipi uçaklarından olan “Florya” bu sabah saat 08.00’de İstanbul’dan Düsseldorf’a TK-1523 sefer sayısı ile hareket etmek üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. İçinde 159 yolcu bulunan uçak, kalkıştan kısa sonra martı sürüsünün içine girince pilot geri dönmek zorunda kaldı. Uçağa çok sayıda kuşun çarpması üzerine kaptan pilot, kuleye bilgi vererek geri döneceğini iletti ve  TC-JRU tescilli uçak, saat 09.00’da Atatürk Havalimanı'na indi.
Atatürk Havalimanı’na geri dönen uçak THY’nin teknik hangarına çekildi. Burada yapılan ilk tespitlere göre uçağın sol motorunda 7 adet 'pal' tabir edilen kanatçığın parçalandığı ve sol kanatta da büyük bir hasar oluştuğu anlaşıldı.
Düsseldorf uçağının 159 yolcusu saat 10.30 başka bir uçakla gönderildi.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER