ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 17:08

THY ile Yakın Doğu Üniversitesi işbirliği

THY ile Yakın Doğu Üniversitesi işbirliği


Türk Hava Yolları (THY) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi arasında Kuzey Kıbrıs’ta medikal turizmin gelişmesine yönelik protokol imzalandı. Protokol kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görmek isteyen hastalara indirimli uçak bileti ve ek bagaj hakkı tanınacak.

THY ile Doğu Üniversitesi Hastanesi arasındaki imza törenine YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel, THY KKTC Genel Müdürü Ömer Uzun, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan ve TYH Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim Doğan katıldı.

Yrd. Doç. Dr. İrfan Günsel, Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına tanınan hakları KKTC’ye de verilmesini Türkiye ile bütünlüğü gösteren çok anlamlı bir adım olduğunu vurguladı. Günsel, Kuzey Kıbrıs’a medikal turizmi kazandırmak ve ülkede katma değeri arttırmak amacıyla uluslararası platformda pek çok tanıtım faaliyeti sürdürerek anlaşmalar imzalamaya devam ettiklerini de belirtti.

Ömer Uzun ise, THY'nin Türkiye’de uyguladığı sağlık kuruluşları ile yaptığı ve medikal tedavi almak için seyahat eden yolculara tanınan indirimli uçak bileti tarifeleri ve ek bagaj hakkının bundan böyle Kuzey Kıbrıs’a da uygulanacağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER