ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 18:27

THY: "Hava-İş yeni mağduriyetler doğuracak"


Türk Hava Yolları(THY), toplu iş sözleşmesi metninde değişikliğe gitmeyeceklerini duyurdu. Hava-İş'in tutumunun ise yeni zararlar ve mağduriyetler doğuracağını belirtti.

THY'den yapılan yazılı açıklamada, 23 dönem yürürlükte olan toplu iş sözleşmesinde değişiklik taleplerinin olumsuz sonuçlar doğuracağı kaydedildi. Eylemlerin şirkete ve çalışanlara zarar verdiğinin ifade edildiği açıklamada, “Türk Hava Yolları, 23 dönemdir yürürlükte olan toplu iş sözleşmesi metnini aynen imzalamaya hazır. Türk Hava Yolları’nın bu teklifini ve masada verdiği ücret teklifini tartışma gereği dahi duymayan Hava-İş Sendikası, çalışanları ve Türk Hava Yolları’nı hiç kimseye yarar sağlamayacak bir grev macerasına sürüklemeye çalışmaktadır. Türk Hava Yolları çalışanlarının bu yaklaşıma prim vermeyeceklerine, şirketlerine ve işlerine sahip çıkacaklarına inancımız sonsuzdur.” ifadeleri kullanıldı.

Yapılacak eylemlerin öncekiler gibi yeni mağduriyetlere yol açacağının hatırlatıldığı açıklamada, “Daha önce düzenledikleri yasa dışı eylemle çalışanlarımızın bir kısmını mağdur eden Hava-İş Sendikası’nın tutumu nedeniyle doğacak olumsuz sonuçların, yeni zararlara ve mağduriyetlere yol açacağı açıktır. Hava-İş Sendikası, çalışanların haklarının bir an önce belirlenmesine engel olan, çalışanlara ve şirkete zarar veren tutumuna son vermeye, sorumlu davranmaya, toplu iş sözleşmesini biran önce imzalamaya davet ediyoruz.” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER