ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2014 Pazar 21:45

TGK’li Kavuşlu'dan Feyzioğlu’na eleştiri

TGKli Kavuşludan Feyzioğluna eleştiri

TGK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kavuşlu "Feyzioğlu’nun konuşmasının hukuk adına değil, yargı vesayeti adına yapıldı"


Türkiye Gençlik Kulüpleri (TGK) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kavuşlu, "Feyzioğlu’nun konuşmasının hukuk adına değil, yargı vesayeti adına yapıldı. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, demokrasiye karşı oynanan bu oyun sivil siyaseti kuşatma amacıyla gerçekleştirildi." dedi.

Danıştay’ın kuruluş yıldönümü törenine damgasını vuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Barolar Birliği(TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ‘edepsizlik’ tartışmasının ardından, bu gün TBB önünde çeşitli basın açıklamaları yapıldı. Türkiye Gençlik Kulüpleri de akşam saatlerinde TBB’nin önüne gelerek Metin Feyzioğlu’nu kınayan bir açıklamaya imza attı.

Kulüp adına açıklama yapan Mehmet Kavuşlu, Danıştay’ın kuruluş yıl dönümünde Başbakan Erdoğan’ın anti demokratik tutum ve davranışa maruz kaldığını savunarak, Feyzioğlu’nun konuşmasının hukuk adına değil, yargı vesayeti adına yapılmış bir açıklama olduğunu iddia etti. Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, demokrasiye karşı oynanan bu oyunun sivil siyaseti kuşatma amacıyla gerçekleştirildiğini ileri süren Kavuşlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Vesayet, rejimini hala canlandırmaya çalışan zihniyetin bu son oyununu sahnelemiştir. Ama bu antidemokratik oyun hiçbir şekilde tutmayacaktır ve tarihte layık olduğu karanlığa geri döndürülecektir. Nezaket, zerafet ve hukuk evrensel demokrasiye uygun olmayan bu tür planlı girişimler asla başarılı olmayacaktır. Sivil siyasetin karşısında, vesayetçi zihniyet asla başarılı olmayacaktır. Sivil siyaset tarihte olduğu gibi bugünde zaferler kazanmaya devam edecek ve asla karanlığa eğilmeyecektir.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER