ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 18:45

TGC: Gazetecileri tehdit eden emniyet müdürüne disiplin işlemi başlatıldı


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), gazetecileri tehdit ettiği iddia edilen 2. Sınıf Emniyet Müdürü Yunus Dolar hakkında disiplin işlemi başlatıldığını açıkladı.

TGC, 10 Temmuz tarihinde İstanbul Valiliği’ne 2. Sınıf Emniyet Müdürü Yunus Dolar hakkında gönderdiği yazılı şikayete, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İdari Hukuk Bürosu’ndan yazılı bir cevap geldiğini belirtti.

Bürodan gelen cevabı açıklayan TGC, “İstanbul Valiliği'ne göndermiş olduğunuz ve Müdürlüğümüz kadrosunda görevli 2.Sınıf Emniyet Müdürü Yunus Dolar hakkında çeşitli iddiaları ihtiva eden bila tarihli iletiniz ile ilgili disiplin işlemine başlanılmış olup, sonucundan ayrıca bilgi verilecektir. Bilgilerinize rica ederim.” denildiğini ifade etti.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Yunus Dolar’ın gazetecilerle olan diyalogunu da açıklayan TGC şunları söyledi: “Dolar, 8 Temmuz Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı’nda gelişmeleri izleyen gazetecileri tehdit etmişti. Televizyon haber bültenlerine yansıyan görüntülerde gazetecilerin ‘biz gazeteciyiz. Neden üzerimize gaz bombası ve plastik mermi atılıyor?’ şeklindeki sorusuna ‘korunamıyorsanız burada işiniz ne?’ diye yanıt veren Yunus Dolar, bununla da yetinmemiş, gazetecileri ‘git ekmeğinle oynatma’ diyerek işten attırmakla ve gözaltına almakla tehdit etmişti.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER