ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 13:02

TGB il binasına polis operasyonu

TGB il binasına polis operasyonu

Ergenekon davasının karar duruşmasını basmak için örgütlenen TGB'ye polis baskın düzenledi.


İstanbul'da polis, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İl binası ve yöneticilerinin evlerinde arama yapıyor. Sabah saatlerinde TGB'nin Beyoğlu'ndaki il binasına gelen polis, arama başlattı. Bu arada çevrede de çevik kuvvet polisleri geniş güvenlik önlemi aldı. TGB il binasına çıkan sokakların hepsi kapatıldı.

İstanbul'da TGB'ye yönelik operasyonda arama yapılan Fatih'teki adreste bir kişi gözaltına alındı. Polis, arama yaptığı adreste bazı evrak ve dijital verilere de el koydu.

Erseven Sokak'ta bulunan Deniz Saray isimli apartmana sabah saatlerinde gelen polis ekipleri ilgili adreste arama yaptı. Adrese gelen bazı kişileri binaya almayan polis, ziyaretçileri geri çevirdi. Yaklaşık 3 saat süren aramanın ardından bir şüpheli elleri kelepçeli olarak binadan çıkarıldı. Gözaltına alınan kişi "Mustafa Kemal'in askerleriyiz. AKP'nin hakkından gençlik gelecek" şeklinde bağırdı. Binaya gelen ve polisin içeri almadığı bazı kişiler de gözaltı işlemini slogan atarak protesto etti.

Gözaltına alınan kişi ile birlikte polis adreste bulunan bazı belge ve dökümanlara da el koydu.

TGB YÖNETİCİLERİNİN EVLERİNDE ARAMA

Arama yapılan yerlerden biride TGG Genel Başkanı Çağdaş Cengiz'in Beyoğlu'ndaki evi. Polis, Cengiz'in evinde arama yaptı.

"5 AĞUSTOS'TA SİLİVRİ'YE" ÇAĞRISI YAPMIŞTI

TGB, Silivri'de 5 Ağustos Pazartesi günü yapılacak olan Ergenekon davasının karar duruşması öncesi herkesi Silivri'ye çağıran bir duyuru yapmıştı. Operasyonun bu çağrı nedeniyle olduğu öne sürüldü.

SİLİVRİ' ÖNCESİ ANKARA'DA POLİS OPERASYONU

Silivri'de Pazartesi günü yapılacak olan Ergenekon davası karar duruşması öncesi TGB (Türkiye Gençlik Birliği), İşçi Partisi ve Aydınlık Gazetesi yöneticilerine polis sabah erken saatlerde İstanbul merkezli operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında Ankara'da Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Mustafa Kaya, Ulusal Kanal muhabiri Mehmet Kıvanç, Aydınlık muhabiri Osman Erbil ve İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz’ın evinde arama yapıldığı öğrenildi.

Bu kişiler hakkında gözaltı kararı olduğu ve işlemlerin ardından İstanbul’a gönderileceği belirtildi.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER