ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 17:16

TGB Başkanı gözaltına alındı


TGB Başkanı Çağdaş Cengiz’in evinde polisin yaptığı arama yaklaşık 10 saat sürdü. Cengiz aramaların sonunda gözaltına alındı. Cengiz’in emniyete götürüldüğü sırada polis ile TGB’liler arasında arbede yaşandı.

Terörle mücadele polisleri Beyoğlu Tophane Çukurcuma'da bulunan TGB binasına sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Çok sayıda çevik kuvvet polisi de geniş güvenlik önlemi aldı. Güvenlik güçlerinin arama yaptığı yerler arasında TGB Başkanı Çağdaş Cengiz’in Beyoğlu Hayriye Sokağı’ndaki evi de vardı. Aramalar yaklaşık 10 saat sürdü. Aramalar sırasında çok sayıda TGB’li de Cengiz’in oturduğu evin önüne gelerek, Cengiz’e destek verdi.

Aramaların tamamlanmasının ardından Çağdaş Cengiz gözaltına alındı. Cengiz’in polis aracına bindirilmesi sırasında polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Cengiz, polis otomobiline bindirildiği sırada “Ey Tayyip! Erdoğan senin zorbalığın bize sökmez.” diye bağırdı. Kalabalığı yararak ilerleyen polis aracı ise, TGB’liler tarafından tekmelenip, yumruklandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER