ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 16:38

Tetik: Başbakan'ın Bahçeli'ye yaptığı hakaretlere dayanamadım


Niğde'nin Bor ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu açılışına gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı 'Ayakkabı kutusu' diye bağırarak protesto eden Cüneyt Tetik, tepkinin sebebini anlattı.

MHP'li olmadığını vurgulayan Cüneyt Tetik, Başbakan'ın üslubuna ve yolsuzluklara kızdığını söyledi. Tetik, "Ben 46 yaşında inşaat ustasıyım, işsiz geziyorum. Bakan'ı protesto ettikten sonra korumalar ve AK Partililerden tepki gördüm. Karakola götürdüler polis arkadaşlar; kimsin, neden böyle bir şey yaptın gibi sorular sordular, sonra serbest bıraktılar. Ben MHP'li değilim. Başbakan'ın Devlet Bahçeli'ye yaptığı hakaretlere dayanamayıp protesto ettim. Ben her gün çocuğum evden çıkarken 'oğlum kimsenin kusuruyla dalga geçme' diye öğretirken Başbakan çok farklı konuşuyor. Biz çoluk çocuğumuza yüz lira gönderemezken bakan çocukları 500 Euro demetleri sayıyorlar, benim daha 500 Eurom olmadı. Televizyonda izlediğim yolsuzluklar beni deli ediyor. Benim yaşım 46'dır. Çok yolsuzluk yapan hükümetler gördük, ama bunlar çok pişkin. Bu olaydan dolayı beni tehdit ettiler. Başbakan'ın bir sözü var; kefenimizi giydik diye, ben de her sabah kefenimi giyip çıkıyorum." şeklinde konuştu.

Yaptığından pişman olmadığını belirten Tetik, birinin bir şey söylemesi gerektiğini düşündüğü için yaptığını belirterek, "Çocuğumuza ev, bahçe, araba bırakamayacağım ama en azından güzel bir ülke bırakalım. Türkiye şu an güzel yönetilmiyor." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER