ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 17:49

Tescilli ağacın kopan dalı pastaneye hasar verdi

Tescilli ağacın kopan dalı pastaneye hasar verdi


Bursa’nın Mudanya ilçesinde, tescilli asırlık çınar ağacının çürüyen tonlarca ağırlığındaki dalı büyük bir gürültüyle pastaneye girdi.

İkindi sıralarında Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Sinan Şentürk’ün işletmeciliğini yaptığı Golden Pastanesi’nin hemen yanındaki tescilli çınar ağaçlarından birinin çürüyen dalı büyük bir gürültüyle koptu. Pastane çalışanları ve müşterileri kendilerini son anda dışarı atarken, olayda maddi hasar dışında can kaybı yaşanmadı. Anıtlar Kurulu’nun bu tür ağaçları tescillemesine rağmen gereken bakım ve kontrollerini yapmadığını öne süren işletme sahibi Sinan Şentürk, dükkanının büyük hasar gördüğünü, o esnada yoldan geçen bir vatandaşın da kopan ağacın altında kalmaktan saniye farkıyla kurtulduğunu söyledi. Cadde üzerinde bu tür ağaçların bulunduğunu belirten Şentürk, bir an önce önlem alınmasını istedi.

Kısa bir süreliğine trafiğin kapandığı olay yerinde, Mudanya Belediyesi bünyesindeki Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları ağacı kaldırarak yolun tekrar trafiğe açılmasını sağladı. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER