ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Kasım 2014 Cuma 10:07

Başkomiser İsmail Arpacı’nın eşi, ‘KPSS dahisi’ çıktı.

Tesadüfün böylesi

17 Aralık komplosunu yapan ekipten Başkomiser İsmail Arpacı’nın eşi, ‘KPSS dahisi’ çıktı.


17 Aralık komplosunu yapan ekipten Başkomiser İsmail Arpacı’nın eşi, ‘KPSS dahisi’ çıktı. Soruların çalındığı 2010 KPSS’sinde Eğitim Bilimleri’nden 120 soruda 117 doğru yapan Ayşe Arpacı, iptal edilen sınava yeniden girmedi. Zira Genel Yetenek’te yaptığı 115 net, TRT kadrosuna rahat rahat yetti.

2010 yılında ortaya çıkartılan örgütlü KPSS hırsızlığına ilişkin çarpıcı ayrıntılar sürüyor. 17 Aralık operasyonunu yapanlardan İstanbul Mali Şube'de görevli Başkomiser İsmail Arpacı'nın eşi Ayşe Arpacı'nın, soruların çalındığı 2010 KPSS'sinde Eğitim Bilimleri sınavından 120'de 117 yaptığı ortaya çıktı. Eğitim Bilimleri sınavı iptal edildiği için öğretmen olamayan Ayşe Arpacı, Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavında yaptığı 115 net ile Şubat 2011'de TRT'ye memur olarak atanmayı başardı! 1 Eylül 2014'te İstanbul Emniyeti'nde paralel yapılanmaya yönelik 3'üncü dalga operasyonda gözaltına alınan ve giydiği 'SI-FIR' yazılı tişörtle şov yapan Başkomiser İsmail Arpacı'nın eşi Ayşe Arpacı, iptal edilen Eğitim Bilimleri sınavına nedense ikinci kez girmedi. 120 soruda 115 doğruya imza atan 'Genel Yetenek dahisi' Arpacı, düz memurluğu tercih etti.

OYSA DERECE YAPMIŞTI!

Ayşe Arpacı, KPSS'de öğretmenlerin atamasının yapıldığı P10 puan diliminde Türkiye 160'ıncısı oldu. Ancak soruların çalındığının tespiti üzerine Eğitim Bilimleri kısmı yenilendi. Ayşe Arpacı yenilenen sınava girmeyip Genel Kültür ve Genel Yetenek bölümünden aldığı P3 dilimi puanıyla TRT'de memur olmayı tercih etti. Arpacı Şubat 2011 itibarıyla TRT'de görev yapmaya başladı.

SORU ÇALMAK HARAM MI?

Gözaltına alındığında 'sıfır' yazılı tişörtle şov yapan ve serbest bırakıldığında Çağlayan Adliyesi önünde ağlayarak dürüstlükten dem vuran Başkomiser İsmail Arpacı, şu ifadeleri kullanmıştı: "14 Aralık 2013 günü yani maaşımızı almadan bir gün önce Yakup Saygılı müdürümüzün odasında ben, büro amirim, sevgili devrem Arif İbiş operasyonla ilgili değerlendirme yapılırken Yakup müdürümüz şöyle bir şey sordu. 'Arkadaşlar cebinizde kaç para var'. Yakup müdürümüz cebindeki 15 lirayı çıkardı masaya koydu. Büro amirim İbrahim Şener, 'maalesef cebimde para yok' dedi. Ben 25 lirayı koydum. Arif devrem de 20 lira çıkardı. Yakup müdürümüz sonra, 'biz her ay ayın 15'inin gelmesini iple çekerken birileri bu devletin malını bir şekilde çalıp götürüp sefa sürüyorsa biz bu operasyonu yapmalıyız' dedi. Hayatında hiç haram lokmo yememiş insanlar olarak biz bu operasyonu yapmak zorundaydık. Kim haram para yemişse, kim bu devletin 1 lira parasını çalmışsa mutlaka ama mutlaka bunun bir gün hesabını hukuk karşısında verecektir."

NEDENSE HEP TANIDIK

Soruları çalındığı için iptal edilen 2010 KPSS'de ful çeken isimlerin paralel yapı ile bağlantılı olması dikkat çekiyor. 110 ve üzeri puan alan 2 bin 676 aday arasında paralel ihanet çetesine yakınlığıyla bilinen ünlü gazeteci M.B'nin yengesi ve yengesinin akrabası da bulunuyordu. M.B'nin yengesi A.B, 120 sorunun tamamını doğru cevaplamış, ancak sınav iptal edilince ikincisine girmemişti.

Kaynak: Yeni Şafak 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER