ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 13:17

Tersten okuma yeteneği ile ilgi odağı oldu

Tersten okuma yeteneği ile ilgi odağı oldu


Erzurumlu 21 yaşındaki Mesut Demir, küçük yaşta kazandığı tersten okuma yeteneği ile herkesin ilgi odağı haline geldi. Demir, metinleri bir çırpıda tersten okuyor.

Bir lokantada şef garsonluk yapan Mesut Demir, müşterileri tersten konuşarak karşılıyor ve sorulan sorulara da tersten cevap veriyor. Kendisinin tersten okumaya küçük yaşta merak saldığını ve ilgi duyduğunu belirten Mesut Demir, ilk önce çevresiyle konuştuğu kelimeleri, sonra da cümleleri tersten okumaya başladığını söyledi. Demir, “Benim kelimeleri tersten okuma merakın ortaokuldan başladı. Bazı arkadaşlarım cümle kurarken, ben içindeki kelimelerin tersten okumaya çalışıyordum. Böylelikle tersten okumaya alıştım.” dedi.

Şarkıları da tersten okuyabilen Demir şunları kaydetti: “İlk başta biraz zorlanıyordum, ancak şimdi artık her şeyi nasıl düz okuyabiliyorsam, tersten de aynı şekilde okuyabiliyorum. Bunu geliştirmek için de arkadaşlarımın bana sorduğu sorulara ve okudukları metinleri tersten okuyup yine tersten cevap veriyorum. Yine ayrıca iş yerinde gelen müşterilerime servis yaparken 'hoş geldiniz’i tersten söyleyerek cevap veriyorum. Gelen müşterilerde bana şaşkın şaşkın bakıyorlar veya anlamadıklarını tekrar etmemi söylüyorlar. Bu yeteneğimi daha da geliştireceğim."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER