ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 21:06

Teröristlik ve korsanlık

Teröristlik ve korsanlık

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, İsrail'in Gazze'ye karadan saldırısının "Teröristlik ve korsanlıkla" eşdeğer olduğunu belirtti.


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, İsrail'in Gazze'ye karadan saldırısında çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini belirterek, "Teröristlik ve korsanlıkla eşdeğer bu saldırı, İsrail'in uluslararası hukuku ihlalinin açık bir göstergesidir" dedi.

Bayraktar, yazılı açıklamasında, TZOB'un bu vahşete "dur" demek için tüm üyelerini Filistin halkının yanında olduklarını göstermeye davet ettiğini belirtti.

Tüm dünya devletlerinin ve uluslararası kuruluşların İsrail'e karşı ekonomik ve sosyal müeyyideler uygulaması gerektiğini ifade eden Bayraktar, şunları kaydetti:

"Filistin halkı gıda, ilaç ve barınma ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Dünyadan gelecek yardımlara da rahatlıkla ulaşmaları engelleniyor. İsrail'in işlediği bu insanlık suçu ve barbarca saldırı kınanmalıdır. Teröristlik ve korsanlıkla eşdeğer bu saldırı, İsrail'in uluslararası hukuku ihlalinin açıkça bir göstergesidir. Devlet tarafından sivillere ve insanlığa karşı işlenmiş bir cinayettir. Hain saldırılarda hayatını kaybeden tüm Filistinlilere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

Bayraktar, TZOB olarak İsrail devletinin işlediği cinayetleri ve Gazze Şeridi'nde uyguladığı insanlık dışı ambargo ve müdahaleyi kınadıklarını bildirdi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER