ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 12:07

Teröre çözüme iş dünyasından destek


Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, terörün sona erdirilmesi ve kalıcı toplumsal barışın sağlanması yönünde yürütülen çalışmaların ve çabaların arkasında olduklarını belirterek, herkesin ve her kesimin çözüm sürecine destek vermesi gerektiğini söyledi.

    Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada ekonomik ve siyasi alanda elde edilen başarıların, iç barışın sağlanması ile taçlandırılması gerektiğini ifade etti. Yürütülen çalışmaların çok değerli olduğunu ve buna gölge düşürecek açıklamalardan ve tavırlardan geri durulması gerektiğinin altını çizdi. Karakuş, “İş dünyası, siyasal sorunlarını aşmış bir Türkiye’nin, dünyanın en önemli 10 ülkesinden biri konumuna geleceğine inanmaktadır.” dedi.

    CİDDİ HALKLA İLİŞKİLERE İHTİYAÇ VAR

    Sürecin başarıyla sürdürülmesi ve kalıcı toplumsal barışın sağlanabilmesi için toplumun hazırlanması gerektiğinin altını çizen Karakuş, bunun için ciddi bir halkla ilişkiler çalışmasına ihtiyaç olduğunu belirtti. Bunun için medyanın, iş dünyasının, tüm siyasi erklerin uyum içerisinde çalışması gerektiğini kaydeden Karakuş, “Bütün kesimlere Ankara iş dünyası olarak çağrı yapıyorum. Kardeşlik projesinin böleni değil, toplayanı olalım. Bu barışı hake den bir ülkede yaşadığımızı unutmayalım.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER