ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 17:05

Terör örgütüne ait sığınaklar bulundu


Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda PKK’ya ait 2 sığınak bulundu. Kırsal kesimde bulunan sığınaklarda çok sayıda gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

    Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, yasa dışı terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında jandarma özel hareket timlerinin Nusaybin ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarının kullandığı adet sığınak bulundu. Sığınaklarda yapılan aramalarda; bölücü terör örgütü mensuplarınca mayın/eyp yapımında kullanılacağı değerlendirilen, 1 adet akımölçer cihazı, 2 adet Nokia marka cep telefonu, 1 adet elektronik devre cihazı, 20 metre 0,75 mm. Elektrik kablosu, 20 adet büyük boy pil, 9 adet küçük boy kalem pil,1 adet tabanca kılıfı, çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Bulunan sığınaklar ile gıda ve yaşam malzemeleri yerinde imha edilmiştir.” denildi.

    Terör örgütüne yönelik düzenlenen kış operasyonunda özellikle Nusaybin, Dargeçit, Derik ve Ömerli kırsalında güvenlik güçleri yoğun operasyonlara devam ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER