ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:59

Terör örgütü yandaşları, Okmeydanı'nı savaş alanına çevirdi


Okmeydanı'nda yüzleri maskeli terör örgütü yandaşları, molotof bombası ve havai fişek atarak caddeleri savaş alanına çevirdi. Yoldan geçen halk otobüslerini de tahrip eden örgüt yandaşları, caddelere molozlar dökerek trafiğe kapattı.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde akşam saatlerinde izinsiz gösteri yaparak polis müdahalesiyle karşılaşan grup, eylemlerini gece de sürdürdü. Okmeydanı Şark Kahvesi önünden geçen yolu trafiğe kapatan yüzleri maskeli grup, yoldan geçen araçlara da hasar verdi. Ellerindeki molotof bombalarını akrep diye tabir edilen polis araçlarına fırlatan grup, çevik kuvvet ekiplerinin gelmesiyle ara sokaklara dağıldı. Cadde içinde polis ve eylemciler arasında kalan bazı vatandaşlar ise gazdan etkilendi.

Çevik kuvvet ekiplerinin gaz bombasıyla müdahale ettiği grup, ara sokaklardan polislere taş ve sapanla misket attı. Zaman zaman cadde içlerinden molotof bombası da atan grup, caddeleri trafiğe kapatarak ateşler yaktı. Polis grubu dağıtmak için uzun süre müdahalede bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER