ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2017 Salı 11:11

Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu ağına operasyon

Terör örgütü PKKnın uyuşturucu ağına operasyon

İzmir merkezli helikopter destekli operasyonda 128 şüpheli gözaltına alındı, çok miktarda silah ve uyuşturucu ele geçirildi


Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu dağıtım ağına yönelik İzmir ve Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda 128 şüpheli yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "Uyuşturucu ticaretinin önlenmesi"ne yönelik soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde kent genelindeki 44 mahalle ile Diyarbakır'da 'torbacı" tabir edilen sokak satıcılarına bin 200 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon başlattı.

Polis helikopterinin desteğiyle yapılan operasyona özel harekat ile Terörle Mücadele Şubesinden ekipler de katıldı.

Operasyonda 128 şüpheli gözaltına alındı.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, çok miktarda silah ve satışa hazır halde içimlik olarak paketlenmiş esrar, uyuşturucu hap, hassas teraziler ele geçirildi. Şüphelilerden birinin adresinde ise "F" serisi 1 dolar bulundu.

Operasyonla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden getirilen uyuşturucuyu batı illerinde piyasaya sürmeye çalıştığı değerlendirilen terör örgütü PKK'nın satış ağına büyük darbe vurulduğu bildirildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER