ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 16:21

Terör örgütü çocuklara yöneldi

Terör örgütü çocuklara yöneldi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, terör örgütünün 10 yaşındaki çocukları kandırıp kötü emellerine alet ettiğini söyledi.


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, terör örgütünün 10 yaşındaki çocukları kandırıp kötü emellerine alet ettiğini söyledi.

Vali Coş, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şehit aileleri, gaziler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, Atatürk Kültür Dayanışma Vakfı (AKDEV)’nın öncülüğünde ‘Cumhuriyet Bayramı’ etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri Derneği Lokali’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Vali Coş, eli kanlı terör örgütünün hiçbir zaman hain emellerine ulaşmayacağını vurguladı. Güvenlik güçlerinin terörle mücadeleyi kararlı şekilde sürdürdüğünü ifade eden Vali Coş, “Terör örgütü artık yetişkinleri kandıramadığı için 10 yaşındaki çocuklara kadar düşmüştür. Onları kandırıp, zaman zaman kaçırıp kötü emellerine alet etmektedir. Türkiye'nin gelişmesini istemeyen terör örgütü, ekonomik ve bilimsel gelişmeye harcanacak parayı terörle mücadeleye harcanmasına neden oluyor. Devletimiz, milletimiz, hukuk devleti olmanın sorumluluğu içerisinde terörle mücadeleyi yürütmeye devam edecektir” dedi.

AKDEV Genel Başkanı Gül Karyaldız, “Burada, benim kahraman Mehmedime kurşun sıkan hainleri kucaklayanlara inat, şehit analarıyla kucaklaşmaya geldik. Adana’dan ‘Kucaklaşma öyle değil böyle olur’ demeye geldik. Sütünü yiğit askerlerimize, gazilerimize ve şehitlerimize veren analara, gecenin ayazında ‘Önce Vatan’ diyerek, sınırlarımızda düşmana korku salan Mehmetçiklerimize helal olsun demeye geldik.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da “Şehit ailelerimize, gazilerimize saygılarımı arz ediyorum. Aile olarak artık bu lokale sığmıyoruz. Biraz büyütmemiz lazım. Çünkü duyarlı insanlar, duyarlı dostlarımız çoğaldı. İnşallah şehitlerimiz artmaz. Bu birlikteliğimiz artar.” dedi.

6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ise “Şehit ailelerimize ve kahraman gazilerimize kavuşmamıza vesile olan bu etkinliği düzenleyen herkese şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Yemeğin ardından Cumhuriyet’in 89'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptırılan ay-yıldızlı yaş pasta Vali Coş ve protokol üyeleri tarafından kesildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER