ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 15:00

Terör örgütleri çocukları konser ve yaz kamplarıyla kandırıyor


Yaz döneminde özellikle marjinal gruplar gençlere cazip imkanlarla yaz kampları düzenliyor. Türkiye'nin, oğlunu terör örgütü DHKP-C'nin elinden kurtarmak isteyen baba olarak tanıdığı İsmail Ercan, örgütlerin çocukları yaz kampları ve konser gibi etkinliklerle kandırdığını söyleyerek, anne ve babalara dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

    Ercan’ın oğlu Berk Ercan’ın hayatı, 16 yaşındayken lise 1. sınıfta gittiği Grup Yorum konseriyle değişmeye başladı. Konserden sonra Dev-Genç'li grupla eylemlere katıldı. İlerleyen dönemde evini ve ailesini terk eden Ercan, İstanbul'da polis memuru Mücahit Daştan'ın kadın terörist N.A. tarafından şehit edilmesinin ardından gözaltına alınarak tutuklandı. Halen Tekirdağ'da tutuklu bulunuyor. Kendisi gibi çocuklarını terör örgütlerine kaptıran ailelerle dayanışma amacıyla Terör Mağduru Aileler Derneği'ni kuran İsmail Ercan, örgütlerin gençleri kandırmak amacıyla düzenlediği kampları kızlı erkekli ve ücretsiz yaparak cazip haline getirdiğini vurguladı. Bu yaz kamplarında kandırılan gençlere en güzel örneğin oğlu Berk olduğunu ifade eden Ercan, katıldığı kampın ardından hayatının tamamen değiştiğini ifade etti. Oğlunun Temmuz 2011'de Marmaris'e tatile gideceğini söyleyerek izin aldığını anlatan baba Ercan, "Oğlumun tatilde olduğunu düşünürken polisten gelen telefonla gerçeği öğrendim. Oğlumu, terör örgütü DHKP-C'ye ait Kocaeli Kandıra'daki öğrenci kampı adı altındaki kampa götürmüşler. Yaklaşık 20 gün orada kaldı. Telefon ettiğimizde belli saatlerde görüşebiliyorduk. Bazen başkası çıkıp, 'Bakkalda, yürüyüşte' gibi cevaplar veriyordu. Anladık ki terör eğitimi vermişler. İzmir'e döndükten sonra çocuğumuzla iyi bir diyalog kurmaya çalıştık fakat başaramadık." şeklinde konuştu.

    Kanun dışı örgütlerin, tatil dönemini kollayarak karma yaz kampları düzenleyip konserlere götürerek gençleri kandırdığını belirten Ercan, anne ve babaları çocuklarını tek başına yaz kamplarına göndermemeleri konusunda uyardı.

    Terör örgütlerinin, tuzaklarına düşürdükleri çocukları kolay kolay bırakmadığını kaydeden Ercan, oğlunu kurtarmak için elinden geleni yaptığını ancak başaramadığını söyledi. Er ya da geç oğlunun gerçeği göreceği umudunu hiçbir zaman kaybetmediğini anlatan Ercan, bunun için sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER