ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 22:24

Termik santrale hayır demek için kulaç attı


Zonguldaklı milli yüzücü Kemal Özdemir, Kireçlik koyunda yapılması planlanan termik santrale hayır demek amacıyla şehir merkezinde eylem yaptı. Dörtyüz metre yüzen mili sporcu, termik santrallerin neden kurulduğunu anlayamadıklarını söyledi.

Ereğli' de daha önce Kireçlik koyunda kurulması planlanan termik santrale hayır demek amacıyla yüzme eylemi yapan milli sporcu Kemal Özdemir, bugün de şehir merkezinde yüzme eylemi gerçekleştirdi.

Sahil bandından hazırlıklarını tamamlayan milli yüzücü eylemi öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulundu. Özdemir açıklamasında, dünyada termik santrallerin ömrünü tamamlamasına rağmen Türkiye'deki termik santrallerinin kurulma çalışmasına anlam vermediklerini kaydetti. Özdemir konuşmasında, "Bundan 3 gün önce Kireçlik'te çok güzel bir doğanın ortasında termik santrale hayır demek için yüzdük. Fındığıyla kestane balı, tarımıyla kendisini toprağa vermiş işçisiyle bir bağ dokusu oluşmuş. Bu bölge insanlarının göç etmeye zorlanmasına burada ki ekolojik dengeyi bozmamak ve santralin kurulmasını engellemek için her attığım kulacı hayır demek için atıyorum." dedi.

Milli sporcu açıklamasının ardından denize atladı.Teknelerin eşliğinde yaklaşık dörtyüz metreyi hiç durmadan yüzen Kemal Özdemir'i kıyıda Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık karşıladı. Başkan Posbıyık, Kireçlik için eylem yapan sporcuya çiçek takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER