ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 16:47

Terk edilen bebek tedavi altına alındı


Bitlis'in Tatvan ilçesinde 2 gün önce poşet içinde Kur'an kursu önüne bırakılan ve donmaktan sona anda kurtarılan bebek tedavi altına alındı.
    
Tatvan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan bebeği ziyaret eden Kaymakam Murat Erkan, doktorlardan bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
   
  Kaymakam Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gün önce ilçedeki Kur'an kursu önüne bir bebeğin bırakıldığı ihbarını alan polis ekiplerinin, bebeği olay yerinden alarak sağlık kontrolü için Tatvan Kadın Doğum ve Çocuk Bakım Hastanesi'ne götürdüğünü anımsattı.
    
Ekiplerin, bebeğin ailesine ulaşmak için gerekli çalışmayı yürüttüğünü ifade eden Erkan, bebeğe hastane çalışanları tarafından ''Umut Erdem'' isminin verildiğini söyledi.
    
Bebekle ilgili şu anda işlemlerin devam ettiğini ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile irtibata geçildiğini ifade eden Erkan, şöyle konuştu:
    
''Bebek için gerekli süreç başlatıldı. Sağlık durumunda da şu an için herhangi bir problem yok. Doktorlar bebeğin dün biraz üşüdüğünü, bu nedenle kan şekerinin düştüğünü ve sıvı kaybının olduğunu söylemişlerdi. Ama tedavi altına alındıktan sonra, bebeğin sağlık durumu normale döndü. Ekiplerimiz de Umut Erdem'in ailesine ulaşmak için gerekli çalışmayı yürütüyor. Bebeği bir an önce aileye ulaştırmayı amaçlıyoruz ve normal aile ortamında büyümesini istiyoruz. 4 ile 5 günlük olduğu tahmin ediliyor.''
    
Tatvan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Onur Dede ise bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiğine değinerek, ''Erkek bebeğimiz ilk geldiği zaman susuz kaldığı için şekeri biraz düşüktü. Tedavisi dünden bu yana hastanemizde yapılmakta'' dedi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER