ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Temmuz 2013 Salı 23:01

Terfi töreninde istihbaratçılar dublör kullandı


Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle tayini çıkan personele şilt verildi, terfi alan emniyet görevlilerine de rütbeleri takıldı. Törende başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi almaya hak kazanan istihbarat biriminde görevli 6 personel için ise ilginç bir yöntem kullanıldı.

Görevleri gereği yüzlerinin deşifre olmaması gereken 6 personel için Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü teşekkür belgesi takdiminde dublör kullandı. İlk olarak tek, tek isimleri okunan istihbarat personelleri, daha sonra sahneye davet edildi. Gizli görevde oldukları için sahneye çıkamayan personellerin teşekkür belgelerini farklı birimlerde görevli meslektaşları aldı.

Emniyet Müdürü Metin Aşık, tayini çıkan 26 personele başarı dileklerinde bulundu. 28 personelin bir üst rütbeye terfi ettiğini belirten Aşık, “Tayini çıkan 26 tane emniyet amiri ve üst rütbedeki arkadaşlarımızı uğurladık. Burada kendilerine şilt takdim ettik. Diğer birimlerde yıl boyu başarılı faaliyetlerde bulunan 132 personelimize de ödüllerini verdik.” dedi.

Ödül törenin dublör kullanılmasına da açıklık getiren Aşık, “Şu anda personelimizden istihbarat şubede çalışan arkadaşlarımız malumunuz kendileri gizli görev yapıyorlar. Resmi hiçbir görevde bulunmuyorlar. Kendilerini burada toplum huzurunda ve basın huzurunda tebrik için sahneye alırken, arkadaşlarımızı almayalım diye teklif ettiler. Bende bu memur arkadaşlarımızın toplumun huzurunda, bütün katılımcıların huzurunda isimlerini zikretmek ve onları onure etmemiz gerektiğini söyledim. Ama yüzleri deşifre olma noktasında kendileri ve teşkilatımız çıkartmama eyleminde olduğu için, bizde onların yerine başka arkadaşlarımızı çıkartarak, onların yüz deşifrasyonuna müsaade etmedik. Arkadaşlarımız gizli görevlerini devam ettirirken, toplum huzurunda da isimleriyle birlikte onure etmiş olduk.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından terfi eden polis memurlarının rütbeleri aileleri eşliğinde Vali Şükrü Kocatepe ve Emniyet Müdürü Metin Aşık tarafından takıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen törene, Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, siyasi parti temsilcileri, emniyet mensupları ve aileleri katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER