ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 19:34

Terasta beslediği kanaryalar dünya ikincisi oldu


Uşaklı kanarya yetiştiricisi Harun Kılıç'ın, Parisien cinsi 4 kanaryası, Belçika'da düzenlenen ve 24 bin kanaryanın katıldığı Dünya Kanarya Güzellik Yarışması'nda ikinci oldu.
    
Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada küçük yaştan itibaren kanarya beslediğini, son on yıldır ise profesyonel yarışmalara katıldığını söyledi.
    
Uşak'ta kafeterya işletmeciliği yapan Kılıç, evinin terasında yetiştirdiği kanaryalarla Belçika'da yapılan Dünya Kanarya Güzellik Yarışması'nda Parisien kategorisinde dünya ikincisi olduğunu ifade etti.
    
Kanarya sevgisinin kendisini dinlendirdiğini ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:
    
''İlk zamanlar kuşlarım azdı. Daha sonra kuş sayısı ve kafes sayısı arttı. Şu anda 30 kafeste 100 kanaryam var. Kanaryaların bakımı hem çok zor hem de çok maliyetli. Özellikle ben Parisien cinsi kanaryaya ilgi duyuyorum. Türkiye'de ve dünyada bu türün yetiştirilmesi çok kolay değil. Son olarak 17 Ocak'ta başlayıp 27 Ocak'ta sona eren Belçika'da 24 bin kanaryanın yarıştığı Dünya Kanarya Güzellik Yarışması'nda kuşlarım dünya ikincisi oldu. Yarışma sonunda yapılan ödül töreninde ülkemizin bayrağını orada dalgalandırdık. Amacım kanarya sevgisini gençlere kazandırmak.''
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER