ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 12:02

Tepebaşı Belediyesi'nden parklarda ücretsiz internet

Tepebaşı Belediyesinden parklarda ücretsiz internet


Eskişehir'in CHP'li Tepebaşı Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda vatandaşlara ücretsiz, güvenli internet hizmeti sunmaya başladı.

Acil işi olan, evlerinde bunalıp açık havada dinlenmek isteyen vatandaşlar, Tepebaşı ilçesindeki parklarda kablosuz internet erişiminden ücretsiz ve güvenli olarak faydalanabilecek. Kablosuz olarak paylaşıma açılan internet ağına cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve tablet gibi cihazlardan bağlanılabiliyor. Vatandaşın dilediğince yararlanması için kota konmayan kablosuz internet hizmetinden, herhanggi bir ücret talep edilmiyor. Parklarda 'TepebasiBelediyesi1' , 'TepebasiBelediyesi2' yayınlarına vatandaşlık numarası girilerek hizmetten yararlanılabilecek.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç internetin vazgeçilmez ihtiyaçlar arasına girmekte olduğunu söyledi. Sinan Alağaç Parkı’nda bir süredir verilen ücretsiz internet hizmetinin Hayrettin Karaca olmak üzere ilçedeki diğer parklarda da verilmeye başlayacağını belirten Başkan Ataç, "Çocuklarımızın güvenle internete girebilmeleri, sakıncalı sitelerle karşılaşmamaları için güvenli ortamda internete bağlanmalarını sağlayacağız.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER