ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 15:46

‘Tencere tava davasının Gezi Parkı’yla alakası yok’


Beşiktaş'ta, aynı apartmanda oturan komşusu tarafından, Gezi Parkı olaylarında tencere tava çaldığı ve kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle dava açılan Tuğçe A, olayın Gezi Parkı’yla alakalı olmadığını, kendilerinin de tencere tava çalmadıklarını söyledi.

Dikilitaş Mahallesi’nde ikamet eden ev hanımı 43 yaşındaki Hilal K., 2 Haziran’da üst katta oturan komşularının tencere tava çalarak kendisini rahatsız ettikleri gerekçesiyle polise şikâyette bulundu. Hilal K., üst katta oturan Filiz D., oğlu Onur A. ve kızı Tuğçe A.’nın sürekli bağırarak, tencere tava çaldıklarını ve kendisinin rahatsız olduğunu ifade ederek polis merkezinde şikayetçi oldu. Şikâyet üzerine anne ve iki çocuğu polis merkezine ifadeye çağrıldı. İfadelerin alınmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Salih Çakmak, Filiz D. ile çocukları hakkında ‘kişilerin huzur ve sükûnunu bozmak’ suçundan 3’er aydan birer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi.

Hakkında bir yıla kadar hapis cezası istenen Tuğçe A., olayla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. 23 senedir aynı dairede kiracı olarak oturduklarını söyleyen Tuğçe A., “Kendisi alt komşumuz olur ve yaklaşık 2 yıldır burada oturur. Kendisinin 8-9 tane kedisi var. Sabahları pencereyi açtığımızda evden çeşitli kokular geliyor. Camın önüne kuş yemleri atıyor. Camın önü kuş pisliği oluyor. Annem de kuş pisliklerini temizlerken aralarında husumetleri olmuş. Daha sonra akşam 9-10 civarındaki gürültülerde bizi polise şikayet ediyor. Bir iki kere polis geldi. Polis de kendisini şikayetinin anlamsız olduğunu yönünde uyardı. Hiç kimse ile husumetimiz yok. Apartman yöneticisi geldiğinde imza toplatılıp, bu kişi binadan attırılacak.” dedi.

Gezi parkı olayları sırasında, alt komşularının yan siteden bir beyle kavga ettiğini anlatan Tuğçe A. “O sırada babam da ‘Hanımefendi lütfen sakin olun, içeri girin.’ dedi. Diğerleriyle kavga etti ama bizimle bir kavgası olmadı. Tencere tava çalındı ama onu biz çalmadık. Hadi biz çaldıysak elinde ne görüntü ne de kayıt var. Olayın Gezi Parkı ile alakası yok. Kişisel bir şey.” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin, davacı komşularıyla iki davalarının olduğunu kaydeden Tuğçe A. “Davalardan bir tanesi düşmüş, kabul olmamış. Biz tencere tava çalmadık. Ben çalışıyorum zaten. Kendisi kavga ederken, annem duştaydı.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER