ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 16:10

TEMSA’dan millilere özel donanımlı otobüs


Adana’da 5-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’nın sponsorlarından TEMSA, Türk milli takıma ‘engelliler’ için özel dizayn edilen ‘MD9 LE’ modeli otobüs hediye etti.

TEMSA Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile imzalanan sponsorluk sözleşmesinin imza töreninde, her zaman engellilerin yanında olduklarını, desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Çelik, 1968 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketleri arasında yer alan TEMSA’nın kendi markası ile otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat gerçekleştirdiğini söyledi. 555 bin metrekarelik alana kurulu Adana Üretim Tesisi’nde, yıllık 3 bin 750 adet otobüs ve midibüs, 7 bin 500 adet hafif kamyon olmak üzere yılda tek vardiyada, toplam 11 bin 250 adet araç üretim kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Genel Müdür Dinçer Çelik, şöyle konuştu: “TEMSA ürünlerini 64 farklı ülkeye ihraç ediyor. 2012 yılında elde edilen konsolido ciro 604 milyon dolar olurken, bunun 164 milyon dolarını ihracat geliri oluşturdu. 2012 yılında toplam midibüs ve otobüs üretiminin yüzde 60’ı ihraç edildi. Toplam ihracatın yüzde 90’ı Batı Avrupa ve Amerika’ya, geri kalanını ise Doğu Avrupa ve Türk Cumhuriyetlere gerçekleştirildi. Bugün sadece Fransa’da 3 binin üzerinde TEMSA markalı otobüs trafikte seyrediyor. Bunun yanı sıra; Almanya, İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya ve Benelüks ülkeleri de TEMSA’nın Avrupa’daki önemli pazarları arasında yer alıyor.”

TEMSA ENGELLİLERİMİZİN DOSTU
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, TEMSA’nın engellilerin dostu olduğuna dikkat çekti. Şerefhan şunları söyledi: “Adana engellilerin kenti. Üretimini Adana’da yapan TEMSA da engellilerimizin gerçek dostu. 2008 ve 2009 yıllarında Adana’da yapılan Avrupa Gençler ve Büyükler Tekerlekli Sandalye şampiyonalarında milli takımlarımıza sponsorluk yaparak büyük destek verdi. Milli takımlarımız desteklerle büyük başarılar elde etti. TEMSA’nın Milli takımlarımıza hediye ettiği ve engellilerimize yönelik özel tasarladığı otobüs de büyük katkı sağlayacaktır.”

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, şampiyonanın dünya’da Adana’nın tanıtımında büyük katkısının olacağını belirterek, “TEMSA’nın ‘O bir Adanalı’ sloganı her şeyi anlatıyor. TEMSA engellilere destek olmakla kalmıyor, dünyada Adana’nın ve ülkemizin tanıtımında da büyük katkısı oluyor.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER