ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 09:22

Temel Kotil: THY bu sene 10 milyar dolar ciro yapacak

Temel Kotil: THY bu sene 10 milyar dolar ciro yapacak


THY Genel Müdürü Temel Kotil, bu yıl 10 milyar dolar civarında bir ciro beklediklerini ve bu 10 milyar doların 7 milyar dolarının yurt dışından ülkemize geleceğini, en az 5 milyar dolarının da ülkemizde kalacağını söyledi.

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Doç Dr. Temel Kotil’in katılımı ile verdiği iftar yemeğinde siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi. TASİAD geleneksel iftarına Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişci, Vali Yardımcısı Mustafa Yel, TBelediye Başkanı Adem Dalgıç, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, İl Müftüsü Mahmut Gürlen, Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Özden, Borsa Başkanı Osman Sarı, AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur ve Tekirdağlı iş adamları ile iş kadınları katıldı.

Genel Müdürü Temel Kotil konuşmasında THY'nin gelişimi ve nasıl marka bir değer haline geldiğini grafiklerle açıklayan bir sunum yaptı. Sunumunda, iş yükünün devlet kurumlarından özel sektör ve STK’lara kaydığını aktaran Kotil, "Dünya havacılığında 3.1 milyar insanın havayolu ile seyahat ediyor ve bunların 50 milyonu THY’yi tercih etti. 3.1 milyar insan içerisinde 50 milyon az değil mi diyeceksiniz fakat 10 milyon yolcu taşıyan işletmemiz bugün 50 milyon taşıyor. Bu yıl 10 milyar dolar civarında bir ciro beklediklerini bu 10 milyar doların 7 milyar dolarının yurt dışından ülkemize geleceğini, en az 5 milyar dolarının da ülkemizde kalacak."

TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Özadalı ise iftarda Temel Kotil’i konuk etmenin haklı mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Özadalı, TASİAD’ın 2005 yılında idealist Tekirdağlı işadamları tarafından kurulduğunu ve Tekirdağ’ın ufkunun gelişimi ve bu doğrultuda hedeflerine varabilecek insanların yetişmesine yardımcı bir dernek olduğunu ifade edip şöyle konuştu: “Sayın Bakanımız Ali Babacan’ın TUSKON toplantısında yaptığı konuşmada ‘Dünya ekonomik krizinde bizim en büyük güvenilir kaynağımız ne oldu biliyor musunuz?’ sorusunu yönelttiğinde verdiği cevap şu oldu: Dünyanın her yerinde cesaretle başarılı yatırım yapan iş adamlarımız oldu. Dünya üzerinde 102 ülkeye sefer düzenleyen ve dünya ticaretine Türkiye'nin katılmasında aktif rol oynayan Türk Hava Yolları yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederiz.” dedi.

Program sonunda Kasım Özadalı, Temel Kotil’e TASİAD plaketi takdim etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER