ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 18:27

TEM'de patlama!

TEMde patlama!

Alev alev yanan TIR, bomba gibi patladı.


İstanbul TEM Otoyolu Dudullu kavşağında alev alev yanan TIR, itfaiye ekiplerini alarma geçirdi. Ekiplerin müdahalesi sırasında TIR'da büyük bir patlama meydana geldi. 

Yangın saat 16.00 sıralarında TEM Otoyolu Çamlıca gişeler istikameti Dudullu sapağında park halindeki TIR'da çıktı. Siyami Türedi'nin kullandığı 34 DM 9273 plastik hammadde yüklü TIR, TEM'de ilerlediği sırada arıza yaptı. Sürücü TIR'dan inerek kupayı dorseden ayırmak istedi. Bir anda kupanın arka tarafından alevler yükselmeye başladı. Türedi, yangına müdahale etmek istedi, ama başarılı olamadı. Sürücü ve yoldan geçen sürücüler durumu itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri TEM otoyolunu trafiğe kapatarak itfaiye ekiplerinin gelmesi beklendi.

PATLAMALAR MEYDANA GELDİ

Alevler kısa sürede plastik hammadde yüklü TIR'ı tamamen sardı. Alev alev yanan TIR'da zaman zaman patlamalar meydana geldi. Kısa süreli korku ve paniğin yaşandığı yangına Ümraniye ve Dudullu itfaiye ekipleri müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucunda yangın tamamen söndürüldü. Yangına müdahale sırasında TEM otoyolunda trafik durdu. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken TIR tamamen yandı.

TIR sürücüsü Siyami Türe, "Araba stop etti arızalandı, şaşe yaptı. Kupayı çıkarmaya çalıştım ama alevler izin vermedi" dedi

Yangının tamamen söndürülmesinin ardından TEM otoyolu trafiğe açıldı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER