ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2014 Çarşamba 00:58

TEM'de 24 araç birbirine girdi

TEMde 24 araç birbirine girdi

Kocaeli'de TEM Otoyolu'nun Bekirdere mevkiinde meydana gelen zincirleme kazada çok sayıda kişi yaralandı.


TEM Otoyolu İzmit Bekirdere geçişinde meydana gelen zincirleme kazada 2 yolcu otobüsü, 18 tır ve 4 otomobil birbirine girdi. Otobüs ve TIR'ların da karıştığı kazada çok sayıda yaralı var.

Kaza, saat 21.00 sıralarında TEM Otoyolu'nun Bekirdere Rampası Ankara istikametinde meydana geldi. 15 aracın birbirine girdiği zincirleme kazaya yolcu otobüsü ve TIR'larda karıştı.

Kazada çok sayıda yaralının olduğu öğrenilirken, olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine ulaşan ambulanslar, ilk müdahalesini yaptıkları yaralıları çevredeki hastanelere sevk etti. Kaza nedeniyle TEM otoyolu Ankara istikametine doğru İzmit Batı Turnikeleri ile Uzunçiftlik turnikeleri arası ulaşıma kapandı. Polis, TEM otoyolundaki trafik akışını batı turnikelerinden D-100 karayolu'na yönlendirdi.

Kaza nedeniyle, TEM Otoyolu Ankara istikameti saatlerce trafiğe kapandı. Uzun araç kuyrukları oluştu. Kazaya karışan araçları bulundukları yerden çekme çalışmaları sürüyor.

5'İ AĞIR 29 YARALI 

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TEM otoyolunda 2 yolcu otobüsü, 18 tır ve 4 otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında 5'i ağır 29 kişinin yaralandığını bildirdi.

Topaca, kazanın TEM otoyolu Gültepe mevkisinde meydana geldiğini belirterek, kaza nedeniyle şu anda 29 yaralının kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldığını söyledi.

Söz konusu yaralılardan 5'inin durumunun ağır olduğunu anlatan Topaca, "Kazaya 4'ü binek, 2'si otobüs, 18 tane de tır ve kamyon olmak üzere 24 araç karışıyor. Yaralılar hastanelere kaldırıldı, durumu ağır olanlar ameliyata alındı. Diğerlerinin de tedavileri devam ediyor" diye konuştu.

Vali Topaca, kaza nedeniyle TEM otoyolunun Ankara istikametinin şu anda trafiğe kapandığını dile getirerek, bu yöndeki trafik akışının D-100 karayolundan sağlandığını kaydetti.

İlk bilgilere göre kazanın aynı istikamette seyir halindeki iki tırın çarpışması sonucu meydana geldiğini anlatan Topaca, ardından gelen araçların da bunlara çarptığını, yola dökülen akaryakıtın oluşturduğu kayganlığın da kazanın büyümesinde etkii olduğunu kaydetti.

Vali Topaca, kazaya karışan araçların yoldan kaldırılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

"BÜYÜK FELAKET"

Trafik kazasında hafif yaralanan otomobil sürücüsü Cengiz Yiğin, gördüklerini "büyük bir felaket" olarak nitelendirerek yaşadıklarını anlattı.

Yiğin,  iş dönüşü evine gitmek için otoyolu kullandığını belirterek, Bekirdere mevkisinde otomobilinin direksiyon hakimiyetini kaybettiğini söyledi.

Kayganlaştırıcı bir maddenin yola dökülmesi sonucu kazanın meydana geldiğini savunan Yiğin, şöyle konuştu:
"Otomobilim olduğu yerden birkaç kez döndü. Başka bir otomobil ve ardından tırlar üzerimize gelmeye başladı. Ardından ben otomobilimden çıkıp yolun ortasına düştüm. Uzun uğraşlar sonucunda kendimi yol kenarına atmayı başardım. Yolda ayağa kalkmaya çalıştığımda ilk olarak bunu başaramadım. Daha sonra arkamdan gelen bir araç beni itti. Arkamı dönüp baktığımda birçok tırın ve otomobilin çarpıştığını gördüm. Böyle musibetlerden ders çıkarılmalı, büyük bir felaketti. Bunun bir nedeni var, buradan daha önce gelen kamyonun yağlı ve muhtemelen gübre bu, bu maddeyi döken kişinin bulunması lazım."

Kazanın görgü tanıklarından Adem Kurt da evinin balkonundan kazayı gördüğünü ve ardından durumu polis ekiplerine bildirdiğini ifade ederek, daha sonra olay yerindeki insanlara yardım etmeye çalıştıklarını bildirdi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER