ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 14:42

Temaşa-i Ramazan’da tasavvuf programı


Temaşa-i Ramazan etkinlikleri kapsamında İkbal Gürpınar’ın sunumuyla Bursalılarla bir araya gelen mutasavvıf ve yazar Cemalnur Sargut, sevenleriyle buluştu.

    Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından organize edilen Temaşa-i Ramazan programı ile 11 ayın sultanının bereketi Bursa’da her gece ayrı bir tatta hissediliyor. Bursa’da Ramazan ikliminin en güzel yaşandığı yerlerden biri olan Merinos Parkı’nda her çarşamba ayrı bir konuk ve konuya yer veren ünlü televizyoncu İkbal Gürpınar, bu hafta mutasavvıf ve yazar Cemalnur Sargut’u ağırladı.

    Binlerce seyircinin izlediği etkinlikte, tasavvufi bakış açısıyla yaşamın nasıl olması gerektiği, Peygamber Hz Muhammed’in ve İslam tarihindeki büyük şahsiyetlerin yaşamlarından kesitler sunularak anlatıldı. İnsan hayatında yaşananlardan, başa gelen bela ve musibetlerden bu gözle bakıldığında çok daha farklı anlamlar çıkarılması gerektiğinin irdelendiği programda, Kur’an-ı Kerim’in idrake verdiği önem de vurgulandı. Cemalnur Sargut’un anlatımıyla büyük ilgi gören etkinliğin sonunda Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, Gürpınar ve Sargut’a çiçek ve plaket takdim etti. Program sonrası yeni kitabını imzalayan İkbal Gürpınar, hayranlarını da kırmayarak bol bol fotoğraf çektirdi. Programın ikinci kısmında ise Enderun Teravihi konseri gerçekleştirildi. Programda, Osmanlı’nın sarayda başlattığı ve selatin camilerinde asırlarca sürdürdüğü Kur’an-ı Kerim ayetlerinin çeşitli makamlarda okunması şekliyle kılınan Enderun Teravihi’nin konser tarzındaki sunumu ilgiyle izlendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER