ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 11:20

TEMA Vakfı Başkanı'na Kalite Ödülü verildi

TEMA Vakfı Başkanına Kalite Ödülü verildi


BURSA (CİHAN)- Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen 2012 yılı Türkiye Kalite Ödülü ve Kalite Şehri Farklılık Ödülleri sahiplerini buldu. 2012 yılı Türkiye Kalite Ödülü, 'Toprak Dede' olarak bilinen Tema Vakfı Başkanı Hayrettin Karaca'ya verildi.

    Ödül töreni Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. 2012 Kalite Şehri Farkındalık Ödülü, Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a, 2012 Türkiye Kalite Ödülü ise Tema Vakfı Başkanı Hayrettin Karaca'ya verildi.

    Şimdiye kadar 40’ın üzerinde ödül aldığını dile getiren Karaca, şunları söyledi: “Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ödülünü aldım. Bundan daha büyük ödül olacağını zannetmiyorum. Bu bana nasip oldu. Ben o ödülün bana verdiği görevleri yapmak zorundayım. Demek ki yaşanabilir bir dünya oluşturmak için çalışmalıyım. Gücümün yettiği kadar çalışmaya devam ediyorum. İnsanların tüketerek değil, paylaşarak mutlu olacakları bir dünyaya ihtiyaç var. Ben ihtiyacım olmadan tüketmiyorum. Üzerime giydiğim pantolon 30 yıllık. TEMA dünya kurtuluş hareketedir. TEMA yalnız kalamaz, halk hareketidir.”

    Törende takım çalışması ve kişisel gelişim eğitimini anlatan NLP Uzmanı Oğuz Saygın ise şunları kaydetti: “Son yıllarda kalite kelimesi çok kullanılır oldu, Türk Standartları Enstitüsü sayesinde artık kalite Türkiye’nin bütün bölgelerinde çok önemli kavram haline geldi. Artık inovasyon ile kalite birlikte anılıyor. Kalite olmadan zaten hiçbir şeyin yapılamayacağını gördük. AB süreci en çok bize bu yönde yaradı. Kalite konusunda farkındalığımız arttı. Kaliteye önem vermeyen gidiyor. İnsanlar artık bunun ayrımına vardılar. Eskisinden çok daha farklı bir durum söz konusu. Biz kaliteli bir ürün yaparsak sadık müşterilerimiz olacak, ömrümüz uzun sürecek diye bir algı gelişti Türkiye’de.” CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER