ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 18:51

TEMA, 22 yılda gönüllü üye sayısını 500 bine çıkardı

TEMA, 22 yılda gönüllü üye sayısını 500 bine çıkardı


Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın (TEMA) gönüllü sayısı 22 yılda 500 bin kişiye ulaştı.

TEMA Vakfı Antalya İl Temsilcisi Şenay Malbora, yaptığı yazılı açıklamada, TEMA Vakfı'nın 500 bin üyeye ulaştığını ve kurulduğu günden beri Türkiye’de doğa adına yüzlerce projeye imza attığını kaydetti. Şenay Malbora, TEMA'nın, 22 yıl önce sadece birkaç doğa gönüllüsü insan tarafından kurulan bir doğa vakfı iken, bugün tam 500 bin kişilik gönüllü üyesine sahip kocaman bir aileye sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

TEMA'nın, 11 Eylül 1992 yılında doğaya gönül vermiş insanlar tarafından kurulduğunu hatırlatan Malbora, "1992 yılında Toprak Dedemiz Hayrettin Karaca ve Yaprak Dedemiz Nihat Gökyiğit, bu davaya gönül verip yola çıktıklarında belki 2 kişiydiler. Ama bugün vakfımızın gönüllü sayısı 500 bin kişiye ulaştı. 500 bininci gönüllümüz Erzurum'dan, Atatürk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğumuzdan Mine Çağatay oldu. Kendisine, ailemize hoş geldin diyoruz. Bu vesile ile 22 yıldır vakfımıza gönül veren TEMA ismini yarınlara taşıyan tüm gönüllülerimize ve yarım milyon doğa gönüllüsüne ulaşabilmek için ailemize yeni gönüllüler kazandıran herkese sonsuz teşekkür ediyoruz." dedi. Malbora hedeflerinin, üye sayısını, yüzde 100 artışla 1 milyona çıkarmak olduğunu kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER