ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 12:54

Televizyon çalarken yakalandı

Televizyon çalarken yakalandı


Kadıköy'deki özel bir hastaneden 2 gün içinde 2 adet LCD televizyon çalan zanlı, kameralara yakalandı. Hasta odalarındaki televizyonları kumandalarıyla birlikte çantaya koyarak götüren şahıs, ikinci defa aynı yere gelince yakayı ele verdi. Zanlının televizyonları 100 liraya sattığı belirlendi.

Olay, Göztepe'deki özel bir hastanede dün meydana geldi. İddialara göre Murat C. (26) isimli zanlı, tedavi olma bahanesiyle hastaneye geldikten sonra katlara çıktı. Bir süre hastane koridorlarında dolaşan zanlı, uygun zamanı bulunca duvardaki televizyonu sökerek yanında getirdiği çantaya koydu. Soğukkanlı bir şekilde odadan çıkan Murat C., görevlilerin yanından geçerek asansörlere bindi. Kimseye yakalanmadan hastaneden çıkıp giden zanlı televizyonu bir arkadaşına sattı.

Bir süre sonra odaya gelen hastane yetkilileri, duvardaki televizyonun yerinde olmadığını görünce polise haber verildi. Hastanenin güvenlik kamerasını inceleyen güven timleri, Murat C.'nin koridorlardaki davranışlarından şüphelendi. Tüm kayıtları titiz bir şekilde inceleyen polis, zanlının boş olarak girdiği hasta odasından çantayla çıktığını belirledi. Kimliği belirlenen Murat C., yakın takibe alındı.

Bir gün sonra hırsızlık için aynı hastaneye gelen şahıs, başka bir odadan aldığı televizyonla dışarı çıktığında gözaltına alındı. Emniyet müdürlüğüne götüren hırsızlık şüphelisi, çaldığı televizyonları 100 liraya başka bir arkadaşına sattığını söyledi. Zanlının sattığı televizyon da alınarak polis merkezine getirildi.

KAMERAYA YAKALANDI

Hastaneden LCD televizyon çaldığı iddia edilen Murat C., hastanenin güvenlik kameraları tarafınan da görüntülendi. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde zanlı önce odalara girip kontrol ediyor. Hastane görevlilerini de yakından takip eden Murat C., uzun süre uygun zamanı bekliyor. Kimsenin koridorda olmadığı biranda odaya giren şahıs elinde bir poşetle dışarı çıkıyor. Ceketini sardığı poşetle asansöre binen zanlı hastaneden ayrılıyor. Sonraki gün yine hastane gelen Murat C.'nin sürekli telefonla konuşma numarası yaptığı görülüyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER