ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:02

Telefonla 5 bin lira dolandırıldı

Telefonla 5 bin lira dolandırıldı


BURSA (CİHAN)- Bütün uyarılara rağmen telefon dolandırıcıları kandırmaya devam ediyor. Karacabey’de 75 yaşındaki bir vatandaş 5 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Uluabat Kuş Cenneti sahibi Mustafa Bilgiç’i arayan telefon dolandırıcılar, banka hesabından terör örgütüne para aktarıldığını söyledi. Gizli bir operasyon yürüttüklerini anlatan dolandırıcılar, kimseye bir şey demeden ve işlem tamamlanana kadar telefonunu kapatmadan verdikleri hesaba havale yapmasını istediler. Gizli bir işi olduğunu söyleyerek evden ayrılan Bilgiç, özel bir bankadan 5 bin lira havale yaptı. Banka görevlisinin şüphelenerek kime havale yaptığını sormasına karşın kardeşine para gönderdiğini söyleyen Bilgiç, dolandırıldığını kısa süre sonra anladı. Durumu polise bildiren Mustafa Bilgiç’le birlikte bankaya giden polis ekibi, havalenin Adana’daki bir kredi kartı hesabına geçtiği bilgisini aldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yetkililer, hiçbir operasyon için vatandaştan para istenmesinin söz konusu olmadığını hatırlatarak, dolandırıcıların tuzağına dikkat çekti. Öte yandan, 39 yıldır faaliyet gösteren Uluabat Kuş Cenneti’ni kısa bir süre önce satılığa çıkaran doğa dostu Mustafa Bilgiç, uzun yıllardır verdiği mücadeleyle basında yer almıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER