ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2017 Pazartesi 11:05

"Telefon dolandırıcılığı" operasyonunda gözaltı sayısı yükseliyor

"Telefon dolandırıcılığı" operasyonunda gözaltı sayısı yükseliyor

Vatandaşları telefonla dolandırdığı öne sürülen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 50'ye yükseldi Şüphelilerden 12'si emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı, 38'i adliyeye sevk edildi


Adana merkezli 10 ilde, vatandaşları telefonla dolandırdığı öne sürülen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 50 şüpheliden 38'i adliyeye sevk edildi.

Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi ekiplerinin, 6 gün önce telefonla dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında 3 şüphelinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınanların sayısı 50'ye yükseldi.

Şüphelilerden 12'si savcılık talimatıyla emniyette alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Aralarında 2 kadının da bulunduğu 38 şüpheli ise sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimine getirildi.

Şüphelilerden biri kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, "Dosyayı incelemeden yazmayın." dedi.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra araçlara bindirilerek adliyeye sevk edildi.

Suç örgütüne üye olduğu iddia edilen 13 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

- Olay

Adana Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi ekipleri, yaklaşık 2 ay süren teknik takip sonucu, 21 Şubat'ta Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Mersin'de 100 ayrı adrese özel harekat ekiplerinin de desteğiyle eş zamanlı operasyon düzenleyerek 47 kişiyi gözaltına almıştı.

Emniyet kaynakları, son 2 aydan bu yana devam eden teknik takip sırasında çeşitli illerde vatandaşların suç örgütü tarafından bir milyon 800 bin lira dolandırılmasının önlendiğini, bu zanlılardan ayrı olarak da 29 şüphelinin yakalandığını, 24'ünün tutuklandığını bildirmişti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER