ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 13:04

Telefon dolandırıcılarının oyunu bu sefer tutmadı


Telefon dolandırıcıları son işlerinde baltayı taşa vurdu. Hedef seçtikleri emekli vatandaşı parasını bir ağaç altına bırakmaya ikna eden şebekenin parayı almaya gelen üyesi suçüstü yakalandı. Emekli İ. A.’nın (60) son günlerde çıkan dolandırıcılık haberleri sebebiyle dolandırıcılar tarafından telefonla arandığında direkt karakola gittiği ve polisle birlikte yürütülen operasyon sonrası şüpheli İsmail Y.’yi yakalattığı öğrenildi.

Telefon dolandırıcılarının son hedefi Ataşehir’de oturan emekli İ. A. oldu. Mağduru cep telefonundan arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıttıktan sonra, “Kimlik ve banka hesap bilgileriniz terör örgütü tarafından ele geçirilmiş. Yürüttüğümüz operasyon kapsamında bankadaki tüm paranı çekerek bize teslim etmen gerekiyor.” dedi.

Televizyon ve gazete haberlerinde son günlerde çıkan haberler sebebiyle dolandırıldığını düşünen İ. A., soluğu polis merkezinde aldı. Bir yandan telefon dolandırıcılarıyla irtibatını devam ettiren mağdur, diğer yandan da yaşadıklarını polise anlatmayı başardı. “Bankadayım, para çekme işlemi için bir süreliğine telefonu cebime koyuyorum.” diyerek dolandırıcılarla bir süreliğine irtibatı kesen İ. A., polisin yönlendirmesiyle hareket etmeye başladı. Çektiği parayı bir poşete koyup, Maltepe Köprüsu altında yol üzerindeki bir ağacın yanına koyması istenen İ. A. talimatlara uyduğunu belirterek söylenen adrese gitti. İçinde kağıt parçalarının bulunduğu poşetin bırakılmasından sonra olay yerine gelerek poşeti alan İsmail Y. polis tarafından gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirilği’nde sorgulanan şüpheli İsmail Y., “Bir arkadaşım bana, ‘Ağacın altına poşet bırakacaklar. Gidip alırsan sana para veririm.’ dedi. Ben de gidip aldım.” dedi.

Polis İsmail Y.’nin ismini verdiği kişileri yakalamak için operasyon başlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER