ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 15:28

Tekstilcilere tekstil eğitim semineri

Tekstilcilere tekstil eğitim semineri


BEBKA tarafından 2012 Yılı Teklif Çağrısı Sürdürülebilir Sanayi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve UTİB tarafından yürütülen tekstil ve konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş 'BUTEKOM' projesi kapsamında verilen teknik tekstil eğitimleri taşıt tekstilleri ve teknik giysiler konularında verilen eğitimlerle devam etti.

    Uludağ İhracatçı Birlikleri Kırmızı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, Erciyes Üniversitesi'nden Doç. Dr. Levent Önal ve Uludağ Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mehmet Karahan konuşmacı olarak katıldı. Eğitimin ilk oturumunda Doç. Dr. Levent Önal, 'Taşıt Tekstilleri' başlığı altında taşıtlarda kullanılan teknik tekstiller ve bunların yapıları ve yıllar içindeki gelişiminden bilgiler aktardı. Önal, bir buçuk saat süren eğitim kapsamında katılımda bulunan firma yetkililerine, taşıtlarda döşemelik kumaşlar, taşıt koltuğu ve konfor kavramı, lif takviyeli kompozitler ve taşıtlarda kullanımı beklentileri içeren konular anlattı.

    ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI

    UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş 'BUTEKOM' projesi kapsamında tekstil firmalarının temsilcilerine verilen Teknik Tekstil Eğitim Semineri'nin ikinci oturumda ise Uludağ Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Karahan, teknik tekstillerin tanımı, yapıları, sınıflandırması ve pazar durumu, akıllı ve fonksiyonel giysiler hakkında bilgiler paylaştı. Özellikle tekstilde koruyucu elbiselerin özelliklerinden bahseden Karahan, “Bu elbiselerin özellikleri kullanıldıkları endüstrinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişir. İnsanların dış etkilerden korunması amacı ile üretilen koruyucu giysilerde en önemli husus insan hayatını korumasıdır.” ifadelerini kullandı.

    Seminerin ardından her 2 eğitmen tekstil ve konfeksiyon sektörü için Ar-Ge’nin vazgeçilmez olduğunun sinyallerini de verdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER