ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 15:40

Tekstil fabrikası soyuldu

Tekstil fabrikası soyuldu


Batman’da açılış hazırlıkları yapılan tekstil fabrikasına giren hırsızlar elektrik tesisatına zarar verip bazı malzemeleri çaldı. 250 kişiyi istihdam etmeyi hedefleyen fabrikanın açılışı, hırsızlık olayı nedeniyle bir ay ertelendi.

Uzun zaman havaalanı terminal binası olarak hizmet veren, ancak yeni hava limanının hizmete girmesinin ardından Özel İdare Müdürlüğü tarafından Tekstilkent'e dahil edilen eski terminal binasında açılan FGG Tekstil Fabrikası, açılış hazırlıkları yaparken hırsızların hedefi oldu. Açılış hazırlığı yaptıklarını belirten fabrika sahiplerinden Şehmus Tarhan, memlekete hayırlı bir hizmet yapmak, Batman’daki gençlere bir an önce istihdam alanı açmak için büyük özveriyle çalıştıklarını, ancak yaşanan hırsızlık olayı nedeniyle açılışın gecikebileceğini söyledi. Altyapı çalışmaları tamamlanan fabrikayı açmak için makinelerin gelişini beklediklerini belirten Tarhan, hırsızların fabrikanın elektrik tesisatına büyük zarar verdiğini, tüm kablolarını kesip aldıklarını, ayrıca ütü, işçilerin kaynak makineleri ile fabrikada bulunan bazı tekstil malzemelerini çaldıklarını söyledi.

Fabrika sahiplerinden Sait Taşdemir ise bu tür olumsuz olayların Batman’a yatırım için gelen yabancı girişimcileri ürküttüğünü belirterek, “Çaldıkları kabloların içindeki bakırı çıkartıp satacaklar. Bu da çok cüzi bir şey tutar. Ama 250 işçi kapasiteli fabrika en az bir ay gecikmeyle açılacak. Bu da 250 ailenin bir ay işsiz kalması demek oluyor.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER