ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:36

Tekstil atölyesindeki yangın paniğe neden oldu


Üsküdar'da 2 katli bir binanın altındaki tekstil atölyesinde yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye grubunun müdahale ettiği yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Çevrede korku ve paniğe neden olan yangın, maddi hasara yol açtı.

Cumhuriyet Mahallesi Akbal Sokak'ta bulunan bir tekstil atölyesinde, saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Yanıcı malzemelerin kısa sürede tutuşması nedeniyle alevler büyüdü. Yangını gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine Ünalan, Çengelköy, Ümraniye ve Kadıköy itfaiye grupları gönderildi. Bu sırada vatandaşlar da kendi imkanlarıyla yangına müdahale etmek istedi. Ancak kimyasal maddelerin yanması nedeniyle çıkan yoğun duman müdahaleyi güçleştirdi.

Atölyenin kapısı balyoz ve taş kullanılarak açıldı. Daha sonra itfaiye, atölyeden yükselen alevlere müdahale etti. Yangın yaklaşık bir saat süren çalışmalardan sonra kontrol altına alındı. Bu arada evlerinin yandığını sanan bazı bina sakinleri de panik içinde olay yerine koştu. Manzarayı gören bir kadın uzun süre gözyaşı döktü. Binaya girmek isteyen vatandaşları ise itfaiye ekipleri engelledi. Zaman zaman vatandaşlar ile itfaiye ekipleri arasında yaşanan gerginlik polis ekiplerinin gelmesiyle sonra erdi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER