ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 18:33

"Teknolojik donanımı geliştirmek için çalışıyoruz"

"Teknolojik donanımı geliştirmek için çalışıyoruz"


Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hakan Özcan, tıp alanında sürekli gelişen teknoloji ve değişimleri takip ederek çağdaş teknolojik donanımlarını yeterli seviyelere ulaştırmak için hiçbir özveriden kaçınmadıklarını söyledi.

        Opr. Dr. Hakan Özcan, 7 Nisan Dünya Sağlık Sünü ve 7-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle açıklama yaptı. Her yıl nisan ayının 7'sinin 'Dünya Sağlık Günü' olarak kutlandığını ve bugünü takip eden haftanın da 'Dünya Sağlık Haftası' olarak kabul edildiğini hatırlatan Özcan, "Sağlıklı yaşam hakkının korunması, insan sağlığının önemi ve bu konuda bilincin artırılması amacıyla, Birleşmiş Milletler'e (BM) üye olan tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de 7 Nisan Dünya Sağlık Günü, 7-13 Nisan tarihleri arası da Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır. Dünya Sağlık Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerle toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş halk kitlelerine ulaştırılması, koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, bireylerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenmeleri, hastalanmadan gerekli tedbirleri almaları hedeflenmektedir." dedi.

        Başhekim Özcan, "Medical Park Samsun Hastanesi çalışanları olarak sadece 7 Nisan Dünya Sağlık Günü'nde değil, 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek, hastalarımızı sağlığına kavuşturmak için çalışıyoruz. Herkese sağlıklı bir yaşam dileriz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER