ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 14:43

Teknoloji karne heyecanını bitirdi


Sivas’ta ilk ve orta dereceli okullarda bugün karne heyecanı yaşandı. Behrampaşa Ortaokulu'nda öğrencilerin karnelerini veren Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, zayıfı olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Öğrenciler, notlarını daha önce internetten gördükleri için heyecanlı olmadıklarını dile getirdi.

2012-2013 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi sebebiyle Berhampaşa Ortaokulu’nda karne heyecanı yaşandı. Karnelerini Vali Kemelek’ten alan öğrencilerin heyecanlı oldukları görüldü. Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile karne dağıtan Vali Kemelek, öğrencilerin, nasıl bir performans gösterdiğinin karnelerde yer aldığını belirterek, başarılı ve başarısız öğrencilere tavsiyelerde bulundu. İlk yarıda alınan karnelerin her şeyin bittiği anlamına gelmediğini belirten Vali Kemelek, ikinci yarıyılda eksiklerin tamamlanabileceğini ifade ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Diğer yandan, karne alan öğrenciler, notlarını daha önce e-okul sisteminden öğrendiklerinden dolayı fazla heyecanlı olmadıklarını dile getirdi. Bazı öğrencilere ise karnelerindeki zayıflar nedeniyle üzüldüklerini, ikinci dönem daha çok çalışarak notlarını düzelteceklerini söylediler.

Öte yandan, Sivas il merkezinde 76 bin 320 öğrenci, il genelinde ise 128 bin 468 öğrenci karne heyecanı yaşadı. En fazla karne alan öğrenci sayısını, 44 bin 174 öğrenci ile ilkokullar oluşturdu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER