ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 22:50

Teknede Düşen üniversiteli Kızı Sahil Güvenlik Kurtardı

Teknede Düşen üniversiteli Kızı Sahil Güvenlik Kurtardı


Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde gezi teknesinden denize girmek isterken düşüp kolunu ve bacağını kıran üniversite öğrencisi genç kız, sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Gülşah Ergin (19), gezi teknesinin Ayvalık’a ait Melina Adası’nda bir koyda verdiği molada denize girmek istedi. Bu sırada ayağı kayan genç kızın küpeşteden teknenin zeminine düştüğü iddia edildi.

Kolu ve bacağı kırılan genç kızın durumu, tekne kaptanı tarafından Ayvalık Sahil Güvenlik ekiplerine telsizle bildirildi. Hemen olay yerine ulaşmak için harekete geçen ekipler, bir yandan da tekne kaptanının Tele Sağlık Merkezi ile irtibat kurmasını sağlayarak yaralı genç kıza ilk müdahalenin telefonun öteki ucundaki doktorun talimatlarıyla gerçekleştirilmesini sağladı. Ayvalık Sahil Güvenlik ekipleri ayrıca 112 Acil Yardım ekiplerini Ayvalık Marina’dan alıp genç kıza müdahale etmesi için tekneye götürdü. Tekneden yapılan müdahalenin ardından bir sedyeye konulan kazazede Gülşah Ergin, Sahil Güvenlik Ani Müdahale botuyla ulaştırıldığı marinada hazır bekleyen ambulansa bindirilerek Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Teknedeki yolcular ise sahil güvenlik ekiplerinin başarısını hayranlıkla izlediklerini söyledi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER