ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 17:04

Tekin: "Parti olarak aynı noktadayız"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Dokunulmazlık konusunda Cumhuriyet Halk Partisi çok net. 2001 yılında hangi noktadaysak bugün de aynı noktadayız'' dedi.
    
Partisinin Samsun İl Başkanlığı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, Türkiye'de, yoksulluğun, sefaletin, işsizliğin, hacizlerin hat safhaya ulaştığı bir dönemin yaşandığını öne sürdü.
    
Gürsel Tekin, ''Önümüzdeki yerel seçimler bizim için bir sınav olacak. Yerel seçimlerde bütün bu birikmiş sorunların üstesinden gelebilecek iradeyi göstereceğiz'' diye konuştu.
    
AK Parti'nin ''yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar bitecek'' diyerek, ''3Y'' sloganıyla yola çıktığını söyleyen Tekin, gelinen süreçte yoksulluğun gittikçe büyüdüğünü, Türkiye'nin yasaklı bir ülke haline geldiğini ve yolsuzluğun her yerde olduğunu savundu.
    
     Dokunulmazlık konusu
    
CHP'nin sadece işsizlik, yoksulluk ve esnafla ilgili değil, iklimle ilgili bile projeleri olduğunu anlatan Tekin, şöyle devam etti:
    
''Bu konuda hiç tereddütünüz olmasın. Cumhuriyet Halk Partisi sayfasına girdiğinizde Cumhuriyet Halk Partisi'nin işsizlikle, yoksullukla ilgili bütün projelerini göreceksiniz. Türkiye'de yoksulluk kader değildir. Bu ülkenin en büyük kadersizliği bu siyasetçilerdir.''
    
Bir gazetecinin ''Dokunulmazlıkların kaldırılması konusuyla ilgili neler düşünüyorsunuz-'' sorusu üzerine Tekin, şunları kaydetti:
    
''Milletvekillerinin yüzde 60'ı yolsuzlukla suçlanıyor. Yolsuzluk çok hoş bir şey mi, onu görmeyecek miyiz- Dokunulmazlık konusunda Cumhuriyet Halk Partisi çok net. 2001 yılında hangi noktadaysak bugün de aynı noktadayız.''
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER