ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 13:46

Tek koluyla ayakkabı boyayarak geçimini sağlıyor

Tek koluyla ayakkabı boyayarak geçimini sağlıyor


Ordu’da yaşayan 70 yaşındaki Üzeyir Kılbacak, tek koluyla ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlıyor.

Ordu’da küçük yaşlardan itibaren ayakkabı boyacılığı yapan 70 yaşındaki Üzeyir Kılbacak bundan 15 yıl önce yaptırdığı bir ameliyat sonrasında yanlış müdahale nedeniyle sağ kolunu kaybetmiş. Haline her zaman şükrettiğini söyleyen 55 yıllık ayakkabı boyacısı bu zamana kadar kimseden yardım dilenmediğini, beş tane çocuğunu da helal kazancıyla büyüttüğünü söylüyor.

Kimseye muhtaç olmadan yaşamını sürdürdüğünü söyleyen Kılbacak, "Kimi insanların eli kolu sağlam ama para topluyor, çok şükür ben o seviyeye düşmedim. Beş çocuk vardı, biri denizde boğuldu, biri bekar yanımda duruyor, üç kızı evlendirdim, 4 tane torunum var. Bu vaziyette ele boyun eğmedim, gerekirse ele verdim ama avuç açmadım. Hastane masrafları için yerimi sattım fakülteye verdim, şimdi ise çok şükür idare ediyorum." diye konuşuyor.

Sabah 05’de kalkıp 6’da işyerini açtığını söyleyen Üzeyir Kılbacak, hava koşulları uygun olursa saat dokuza kadar çalışıyor. Tek kolu olmamasına rağmen ayakkabı boyayarak çevresine de örnek olan Üzeyir Kılbacak, müşterilerinin de takdirini kazandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER