ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:29

Tehlike geliyorum diyor!

Tehlike geliyorum diyor!

Yatağı değişen Batman Çayı kara yolunu tehdit ediyor.


Batman Çayı'nın yatağının değişmesiyle birlikte merkeze bağlı Çarıklı Köyü Şerbetköy mezrası yakınlarından geçen karayolunda heyelan meydana geldi. Trafiğin yoğun olduğu Batman-Silvan karayolu çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Batman Çayı'nın kontrolsüz su akışı nedeniyle göz göre göre yüzlerce dönüm verimli toprağı alıp götürdüğüne dikkat çeken Batman Çevre Gönüllüler Derneği Başkanı Hasan Argünağa, daha önce yetkilileri bu konuda ısrarla uyarıda bulunmalarına rağmen hiçbir önlem alınmadığını ileri sürdü.

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği olarak sürekli sorunun takipçisi olduklarını ve Batman kamuoyunu belgelerle-fotoğraflarla bilgilendirdiklerini belirten Argünağa, “Şimdi, su karayolunun bir bölümünü de aldı. Aylar önce karayolunun risk altında olduğunu söyledik. Ne yazık ki ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almadı. Şu anda karayolu büyük risk altındadır. Çökme riski var. Acilen tedbir alınmadığı takdirde dibi oyulmuş karayolunda yaşanacak göçük araçların Batman çayına düşmesine neden olabilecektir. Çok acil önlem alınması gerekiyor. Sadece ihmal demek yeterli mi? İnsanların ölmesi mi bekleniyor diye sormak istiyoruz. " diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER